• 28 Eylül 2022 Çarşamba
Kemal Kaya-EFIAP/b Fotoğraf Gösterisi

Kemal Kaya-EFIAP/b Fotoğraf Gösterisi

Değerli üyelerimiz ve fotoğrafseverler,değerli fotoğrafçı ve gezgin Kemal Kaya 16 Mart 2017 akşamı “Omo Vadisi İnsanları” ve “Orissa – Yaşayan Kabileler” adlı iki keyifli fotoğraf sunumu ile derneğimizin misafiri olacak. Uydukent iş merkezinde olacak ücretsiz etkinliğimiz 19:30’da başlayacak.Tüm üyelerimiz ve fotoğrafseverler etkinliğimize davetlidir.

Kemal Kaya (Efiap/b) Kimdir

İstanbul 1951 doğumlu. İlköğrenimini İstanbul’da, Ortaöğrenimini Sakarya-Adapazarı Arifiye İlköğretmen Okulu’nda tamamlayarak Öğretmen oldu. Daha sonra Manisa Spor Akademisi’nde açılan kursları bitirerek, ilkokullarda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalıştı ve emekli oldu.

KASK (Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği) üyesi, 2011 Ocak ayında Fédération Internationale de I’Art Photographique AFIAP,2011 de Efiap,2012 yılında ise Efiap/b ünvanlarını kazandı.

1970 yılından beri, eşi ile birlikte, dünyayı gezmekte ve gördüğü değişik kültürleri görüntüleyerek, onları, çeşitli sergi ve sunumlarla insanlarla paylaşmakta.

Bu güne kadar 100 den fazla farklı ülkeye seyahat eden fotoğrafçı, son 3-4 seneden beri,Dünyadaki Kabileler ve Etnik gruplar üzerinde çalışmalar yapmakta, insan -mekan ilişkilerini ön plana çıkaran tarzda gezi fotoğrafları çekmekte.

Başta İstanbul olmak üzere,20 den fazla kişisel fotoğraf sergisi açtı.

Sergilerle ilgili 2 adet de kitabı bulunmakta.

Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödülleri ve sergilemeleri bulunmakta.

Benzer Yazılar