• 24 Ekim 2021 Pazar

Başkanın Mesajı

Merhaba,

 

 7 Ocak 2014 tarihinde resmen onandı derneğimiz ve AFFD’nin yolculuğu başladı. Başlarda pek kimseler inanmadı başarılı olunacağına. Bu şehir bunu kaldırmaz dendi,Don Kişot’sunuz dendi, resim mi çekeceksiniz..!!?? dendi… Biz , bu oluşuma inananlar ; vazgeçmedik ,duruşumuz hiç değişmedi ,bildiğimiz yolda yürüdük yılmadan. Farklı amaç güdenler de oldu bu oluşumu kullanmaya çalışarak, fakat bizler oluşumu amacından hiç saptırmadık , ve farklı amaç güdenler oluşumdan sapa yola çıkmak durumunda kaldı zaman içerisinde.

 

Özverili , fedakarca çalıştık kuruluşumuzdan beri ,tüm ekip arkadaşlarımla;karşılıksız,beklentisiz . Yorucu zamanlar,zor zamanlar,kolay zamanlar ve bolca da keyifli zamanlarımız oldu. Dernek binamıza kavuştuk örneğin ; badanasını ,temizliğini kendimiz yaptık ve bugün fotoğraf sanatının adresi yaptık şehirde derneğimiz binasını;fotoğraf gösterileri,sergiler,eğitimler ile şehirde fotoğraf sanatı ile buluşturduk insanları. Sergiler yaptık örneğin ; oluşumumuzun amacına uygun , Soma’ya ilettik emeğimizin tüm getirilerini mesela, büyük bir gönül rahatlığı ve huzur ile.Hocalarımızı , fotoğraf ustalarını misafir ettik şehirde örneğin; örnek oldu hocalarımız şehirde ki genç fotoğraf tutkunu arkadaşlarımıza,bugün Cihan Karaca gibi fotoğraf çekmeye çalışan,Levent Yavuz portrelerini örnek alan,Reha Bilir çizgilerini arayan fotoğraf tutkunları var bu şehirde. FIAP dedik örneğin; en başından beri çıktığımız yolun yerel değil,ulusal değil uluslararası olduğunu söyledik , kimilerine hayal gelse de ,yaparız dedik ,fotoğraf adına ürettiklerimizi taçlandıralım, emeğimizin bir ünvanı,bir ismi olsun dedik, bugün FIAP standardlarında fotoğrafçılar var bu şehirde ,derneğimiz bünyesinde. 2015’de ilk kez katıldığımız FIAP World Cup’da ki çıkışımızı ,2016′ da devam ettirdik ve Dünya Klasmanın’da derneğimize 11.sırada yer açtık ,umarım 2017′ de daha iyi bir sonuç alacak dernek takımımız.

 

Bu süreç kolay olmadı,çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz, henüz yorulmadık. Bu oluşumun başarısında ki emekleri için derneğimiz yönetim kuruluna ,bizi yalnız bırakmayan, karşılıksız alın teri döken tüm fotoğraf tutkunu gönüllü arkadaşlarımıza , oluşumu hep destekleyen ;hocalarımıza , ustalarımıza . Ve oluşuma inanan, amacımıza katkıda bulunan ; tüm üyelerimize,fotoğrafseverlere,dostlarımıza,destekçilerimize çok teşekkürler.

 

AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği , fotoğraf ile önce Afyon’u , sonra ülkeyi ısıtmaya devam edecek.

 

Saygılar.

 

 

Murat Özçelik – EFIAP
AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı